فرض کنید در فرآیند تولید شما، یک ماشین تراش وجود دارد و بعد شخص تراشکار اول قطعه را به ماشین دوم یعنی دستگاه فرز می رساند و اپراتور بعدی به ماشین سوم دریل می رساند و اپراتور بعدی به ماشین چهارم جهت بورینگ می دهد و تا ده مرحله این کار ادامه پیدا می کند.
شما در واقع ده نفر نیرو صرف کرده اید و ده برابر زمان طلف شده بین قسمت ها و ده کیفیت مختلف روی قطعه و ده برابر ریسک خطای انسانی و …

چطور می شود اگر تمام این مراحل فقط داخل یک دستگاه با سرعت بسیار بالا بدون اطلاف وقت بین عملیات مختلف صورت گیرد؟
شما می توانید با سفارش ساخت یک ماشین ترانسفر، تمام ده ایستگاه و ده دستگاه را یک دستگاه و یک ایستگاه کنید و به جای ده نفر نیروی ماشین کار حرفه ای یک نفر را کارگر ساده استخدام کنید که فقط قطعه خام را داخل دستگاه قرار دهد و قطعه آماده را در 5 ثانیه تحویل بگیرد. ( البته بار گزاری و بار بردای قطعه هم طبق سفارش می تواند اتوماتیک شود ) هزینه های تولید چقدر بصرفه خواهد شد اگر شما در یک روز دهها هزار قطعه با کیفیت بسیار بالا تولید کنید ؟ دستگاه های ترانسفر کاربرد های بسیار زیادی دارند برای بررسی کاربردهای دستگاه های ترانسفر کلیک کنید.

ماشین آلات ترانسفر دارای چندین ایستگاه برای انجام فرایندهای مختلف ماشینکاری هستند.. اولین ایستگاه معمولاد ایستگاه تغذیه می باشد که معمولا اپراتور در این ایستگاه قطعه خام را در فک های دستگاه قرار می دهد آخرین ایستگاه معمولا ایستگاه تخلیه می باشد که اپراتور قطعه تمام شده را بر میدارد. در برخی ترانسفر ها مانند ترانسفر های دورانی ایستگاه تخلیه و تغذیه یک ایستگاه می باشند. مانند فیلم موجود در همین صفحه.( فید کردن دستگاه و خروج قطعه از دستگاه هم  بسته به نیاز می تواند اتوماتیک یا دستی باشد ) .

برای بررسی انواع دستگاه ترانسفر کلیک کنید.

قطعه های کاری به دستگاه وارد می شوند و به طور خودکار از ایستگاه به ایستگاه دیگر جا به جا می شوند می شوند. هر ایستگاه همزمان عملیات متفاوتی را روی قطعه کار انجام می دهد.حتی می توان ایستگاه هایی برای تست فشار قطعه، دمیدن هوا و … نیز طراحی کرد.

اجزای یک دستگاه ترانسفر

 سیستم های استاندارد ماشین ترانسفر از اجزای مکانیکی متعدد و متوالی مانند فک ها، هد های ماشینکاری، دستگاه های انتقال، میز ایندکس تشکیل شده است. قطعه های کاری توسط فک های ثابت  در هر ایستگاه محکم می شوند و یا یک بار در یک فک منتقل شونده محکم می شوند و در یک مسیر دایره ای یا خطی حرکت می کنند و در محل های مشخص متوقف می شوند و ماشین کاری خاص آن محل روی قطعه انجام می شود و در پایان قطعه تمام شده و آماده از دستگاه خارج می شود.

همچنین در برخی موارد در صورت نیاز ایستگاه هایی در اواسط کار طراحی می شود که قطعه به صورت دستی توسط انسان ماشین کاری شود.

درکنار مزایای بسیار زیاد ماشین های ترانسفر، محدودیت هایی نیز وجود دارد. برای بررسی این محدودیت ها و مزایای ارزنده، روی این لینک کلیک کنید.

با ما تماس بگیرید تا در مورد ماشین مخصوص یا ماشین ترانسفر مورد نیازتان به شما کمک کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *